O mně

Na dobrém začátku, závisí všechno.

Jako porodní asistentka pracuji od roku 2018, kdy jsem ukončila bakalářské studium na Fakultě zdravotnických věd Univerzity Palackého v Olomouci. Na téže univerzitě jsem také dálkově vystudovala navazující magisterský obor intenzivní péče v porodní asistenci. Zároveň se školou jsem rok a půl pracovala na plný úvazek na porodním sále v boskovické nemocnici, kam i teď docházím na několik směn do měsíce. Momentálně jsem na rodičovské dovolené a pečuji o své syny. 

Vizi komunitní porodní asistentky jsem měla v hlavě již dlouho. Pořád jsem si ale říkala, až budu 10 let v nemocnici, naberu zkušenosti a můžu jít pracovat do komunitního prostředí. Pak nastalo moje vlastní těhotenství a porod s covidem, kdy se mnou nemohl být manžel. Při kterém jsem měla porodní asistentku - kolegyni a lékařku, ke které jsem chodila celé těhotenství. Bylo naprosto úžasné mít v tak zásadní chvíli kolem sebe lidi, které znám již nějakou dobu, mohu jim důvěřovat, spolehnout se na ně a plně se soustředit jen na porod. A právě tuto možnost bych ráda časem nabídla i jiným ženám. Aby mohly ke svému porodu jít s porodní asistentkou, kterou nevidí poprvé, znají se a mají v ní důvěru. V tuto chvíli mi to ovšem mateřské povinnosti neumožňují, takže aspoň nabízím péči, které je nedostatek a to předporodní a poporodní.
Svoji práci miluji! Moje těhotenství a porod mě utvrdili v přesvědčení, že všechny ženy, děti a jejich rodiny si zaslouží péči s respektem a důrazem na individuální potřeby každého jedince.

Pravidelně se vzdělávám a zajímám o novinky v oblasti porodní asistence. Účastním se supervizí, kurzů a přednášek. Jsem členkou profesní organizace porodních asistentek UNIPA a občanského sdružení MAMILA.